Detroit GP - Scott Dixon indulhat a pole-ból
2012. június 02. írta: USAracing

Scott Dixon indulhat a pole pozícióból a holnap, magyar idő szerint este 21:30-kor megrendezendő Chevrolet Indy Grand Prix-n. Mögötte, mindössze 0.0044 másodperccel az a Will Power végzett, aki az idei szezon eddigi négy utcai/épített pályás viadalából hármat megnyert és kétszer tette azt az első rajtkockából indulva.

saaaaaaaaa.JPG

Tovább folytatódik azonban Dario Franchitti épített pályás vesszőfutása. Az immár háromszoros Indianapolis 500 győztes skót versenyző ugyanis már az egyes csoportban búcsúzott, így az ideje csak a 15. helyre volt elég, azonban Graham Rahal tíz helyes rajtbüntetése miatt eggyel előrébbről vághat majd neki a 90 körös versenynek.

Úgy tűnik Marco Andretti még mindig nem heverte ki a múlt heti Indianapolis 500-at, ugyanis a csalódást keltő 24. helyre kvalifikálta magát, de ő is előrelép egyet, mivel Simona de Silvestro –aki viszont a 22. helyen zárta az edzést Lotus motoros autójával – Rahalhoz hasonlóan szintén büntetést kapott, így a mezőny végéről rajtol holnap. Az Andretti Autosport többi versenyzője, azaz Ryan Hunter-Reay a hatodik, míg James Hinchcliffe –aki idén először nem jutott be az időmérő edzés utolsó körébe, a Fast Sixbe – a tizennegyedik pozíciót szerezte meg.

A KV Racing szintén tartogatott meglepetéseket, ugyanis amíg Tony Kanaan 18., az újonc Rubens Barrichello pedig a huszadik helyet szerezte meg, addig a venezuelai EJ Viso bejutott a legjobb hat közé és az ötödik helyre kvalifikálta magát.

Érdekesség, hogy a Fast Six-ben hat különböző csapat versenyzője képviseltette magát.